Гледайте днешния епизод на предаването „Видимо и невидимо„: Business club с Георги Найденов.

Негов гост е доц. д-р Александър Христов от Центъра за анализи и кризисни комуникации. Ето и темите в предаването:

  • Защо днес парламентарна коалиция не се създава на принципа „Търсете политическо мнозинство, за да направим реформите”, а на принципа: „Търсете аритметично мнозинство, за да сключим сделката!” Винаги ли е било така?
  • Трябва ли ГЕРБ, ПП и ДБ трябва да се договорят по някакъв начин за местните избори в София и Пловдив, за да не станат те предпоставка за по-сериозни сътресения в държавата? Възможно ли е Президентът да започне да навлиза във властта през персонални кандидатури на местните избори?
  • Защо високата степен на хронична конфронтация, деструктивност, силна провокация и стремеж на политическа изолация са винаги тезите и аргументите на опонента? Наясно ли сме, че в такава политическа среда власт и опозиция трудно могат да генерират консенсус и да предложат разнообразни алтернативи и възможности на тези, към които е насочена?
  • Как един пилон ще се превърне поредното нещо, което да ни разделя допълнително, като общество? Защо през 2023 година има хора и политически партии, които не иронично и напълно съзнателно искат да спрат изграждането на 111 метров пилон, на който да се вее националното ни знаме? Свързан ли е основният проблем с дарителите? Ако се окаже, че държавни компании са дали един милион лева, следва ли техните директори да бъдат уволнени и дадени на прокурор за прахосване на държавни средства?
  • Реагират ли в България адекватно науките за масовата комуникация, медиите и журналистиката на потребността от нови изследователски подходи към променящата се с бързи темпове политическа комуникация? Възможно ли е структурирано и целенасочено, а не откъслечно обучение по политическа комуникация, вкл. в медийните специалности?
  • Вярно ли е, че в България по-задълбочените изследвания (но и преподаването) на (дигиталната) политическа комуникация е все още бяло петно на полето на медийната наука. Кога ще бъде оцветено то, е какво необходимо да бъдат преодолени дефицитите?
  • Как така на практика даже интелигентни хора, с огромна обща култура, не осъзнават, че са жертва на комуникационната война, която се води срещу западната цивилизация? Изобщо срещу смисъла на понятието „цивилизация“. Срещу идеята да сме цивилизовани. И какво е необходимо по-бързо да разберат това, за да спрем да се въртим на едно място и да циклим върху едни и същи теми?
  • За да си направиш армия, е нужно само да всееш страх. Кога ще спрем да вярваме на политици, които всяват страх и ще започнем да вярваме на децата които знаят къде искат да учат и живеят? Нали не забравяме, че 99% от емигриралите българи са отишли в страни със западна демокрация и това са фактите. Всичко друго е пропаганда.
  • Кога политиците най-накрая ще оставят своите сметки и ще помислят за сметката, която плащат българските граждани? Има ли вариант да спрат това безумие, да се вземат в ръце и да си свършат работата?

ЗАБЕЛЕЖКА: Предаването е външна продукция. Изложените в него мнения и позиции са авторски виждания на неговия водещ, продуцент и/или събеседник, и не изразяват непременно позицията на телевизия КИС 13.